Φωτογραφία Παναγιώτης Σκορδυλάκης
Αξιολόγηση Σεμιναρίου
από Παναγιώτης Σκορδυλάκης - Tuesday, 21 June 2011, 12:33 PM
 
Αγαπητοί φίλοι,

φτάσαμε στο τέλος του σεμιναρίου και θα ήταν πολύ χρήσιμο για εμάς να γνωρίζουμε τις απόψεις σας σχετικά με την ποιότητά του. Αν ήταν αντάξιο των προσδοκιών σας, παρατηρήσεις και σχόλια σχετικά με τον τρόπο διδασκαλίας, τη διδακτέα ύλη.

Για να έχουμε ικανοποιητικό feedback, θα σας παρακαλούσα να μπείτε στον κόπο να απαντήσετε στο παρόν ποστ και να γράψετε τις παρατηρήσεις και τα σχόλιά σας, θετικά ή αρνητικά.Σας διαβεβαιώνω πως τα λαμβάνουμε σοβαρά υπ' όψιν κατά το σχεδιασμό των σεμιναρίων, τα οποία προσπαθούμε να βελτιώνουμε συνεχώς.

Από την πλευρά μου, το σεμινάριο κύλησε ομαλά και νομίζω πως είχα πολύ καλή συνεργασία με όλους σας. Σας εύχομαι τα καλύτερα για ό,τι κάνετε και ελπίζω ο χρόνος που επενδύσατε και η ενασχόλησή σας να σας φανούν χρήσιμα στο μέλλον.
 
Φωτογραφία Πάνος Συκάς
Απάντηση: Αξιολόγηση Σεμιναρίου
από Πάνος Συκάς - Wednesday, 22 June 2011, 2:58 AM
 

Καλημέρα από εμένα.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι το σεμινάριο ήταν πολύ καλό από πλευράς ύλης και ανταπόκρισης του καθηγητή στις ερωτήσεις. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι το ότι, ίσως, από ένα σημείο και μετά η ύλη άρχισε να τρέχει πιο γρήγορα απ ότι εγώ, λόγω δουλειάς, μπορούσα να ακολουθήσω.

Ελπίζω μέχρι το τέλος της διορίας παράδοσης της τελικής εργασίας να μπορέσω να τρέξω λίγο :-)

Φωτογραφία ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΘΑΝΟΣ
Απάντηση: Αξιολόγηση Σεμιναρίου
από ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΘΑΝΟΣ - Monday, 1 August 2011, 9:49 AM
 
Καλημέρα,
Ήρθε η ώρα να γράψω κι εγώ την αξιολόγηση μου για το σεμινάριο.
Καταρχήν, θα ήθελα να τονίσω ότι ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μου και σε κάποια σημεία περισσότερο από όσο περίμενα. Αναφέρομαι στην τελική εργασία που θεωρώ πως ήταν πολύ καλή επιλογή. Η ανταπόκριση των εκπαιδευτών στις απορίες μου ήταν αρκετά γρήγορη. Το βιβλίο που δίνεται θεωρώ ότι καλύπτει πλήρως την ύλη.
Από την άλλη, θεωρώ πως οι Multimedia διαλέξεις δεν έχουν να προσφέρουν κάτι. Περισσότερο έμοιαζε με ανάγνωση σημειώσεων παρά με διάλεξη. Αυτό είναι προσωπική μου άποψη. Από κάποια ενότητα και έπειτα σταμάτησα να τις παρακολουθώ. Επίσης, νομίζω πως η ύλη από κάποιο σημείο και έπειτα έτρεξε πολύ γρήγορα ενώ σε κάποια σημεία στην αρχή πήγαινε πολύ αργά. Βέβαια πρέπει να υπάρχει και ένα διαστημα προσαρμογής, οπότε από αυτήν την άποψη η ύλη προχώρησε ομαλά.
Τέλος, επειδή δεν είχα ασχοληθεί με Linux πιο πριν, θεώρησα πως τα OpenSuse είναι πολύ επιλογή. Τελειώνοντας όμως το σεμινάριο και μιλώντας με ανθρώπους που ασχολούνταν με Linux, μου δημιουργήθηκε η απορία: Γιατί OpenSuse και όχι Debian;
Αυτά είχα να πω. Ελπίζω να μην σας κούρασα. Γενικά, μου έχουν μείνει πάρα πολύ καλές εντυπώσεις από το σεμινάριο και στο μέλλον, αν προέκυπτε κάτι άλλο που με ενδιαφέρει, σίγουρα θα επέλεγα ξανά το Medialab.

Ευχαριστώ πολύ,
Αναστάσιος Θάνος
Φωτογραφία Παναγιώτης Σκορδυλάκης
Απάντηση: Αξιολόγηση Σεμιναρίου
από Παναγιώτης Σκορδυλάκης - Tuesday, 24 January 2012, 3:08 PM
 
Αγαπητοί φίλοι,

φτάσαμε στο τέλος του σεμιναρίου και θα ήταν πολύ χρήσιμο για εμάς να γνωρίζουμε τις απόψεις σας σχετικά με την ποιότητά του. Αν ήταν αντάξιο των προσδοκιών σας, παρατηρήσεις και σχόλια σχετικά με τον τρόπο διδασκαλίας, τη διδακτέα ύλη.

Για να έχουμε ικανοποιητικό feedback, θα σας παρακαλούσα να μπείτε στον κόπο να απαντήσετε στο παρόν ποστ και να γράψετε τις παρατηρήσεις και τα σχόλιά σας, θετικά ή αρνητικά.Σας διαβεβαιώνω πως τα λαμβάνουμε σοβαρά υπ' όψιν κατά το σχεδιασμό των σεμιναρίων, τα οποία προσπαθούμε να βελτιώνουμε συνεχώς.

Από την πλευρά μου, το σεμινάριο κύλησε ομαλά και νομίζω πως είχα πολύ καλή συνεργασία με όλους σας. Σας εύχομαι τα καλύτερα για ό,τι κάνετε και ελπίζω ο χρόνος που επενδύσατε και η ενασχόλησή σας να σας φανούν χρήσιμα στο μέλλον.
Φωτογραφία ΠΙΕΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
Re: Απάντηση: Αξιολόγηση Σεμιναρίου
από ΠΙΕΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ - Wednesday, 8 February 2012, 2:56 AM
 
Το σεμινάριο κρίνεται αρκέτα ικανοποιητικό από μένα. Δεδομένου ότι πρόκειται για σεμινάριο τηλεκπαίδευσης με ότι αυτό συνεπάγεται, η παράδοση της υλής ήταν αρκετά καλή με τεκμηριωμένες σημειώσεις και οι εργασίες και τα quiz σε βοηθούσαν να κατανοήσεις πιο εύκολα μερικές έννοιες.
Το μόνο που ίσως να του έλειπε είναι μερικά notification mails τα οποία θα ενήμερωναν τους συμμετέχοντες για το πότε άνοιγε καινούργια ενότητα , πότε έκλεινε ένα quiz και τα λοιπά.
Πάντως εγώ προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τις αρχικές γνώσεις που απέκτησα για τα Linux μέσα από το σεμινάριο. Είναι αρκετές για να αρχίσω πλέον να αναπύσομαι στο ελεύθερο λογισμικό.