Φωτογραφία ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΟΥΡΕΛΗΣ
Quiz 5-6 ενοτητας
από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΟΥΡΕΛΗΣ - Monday, 12 December 2011, 8:13 PM
 
Καλησπερα!!!!
Θα ηθελα να ρωτησω μεχρι ποτε εχουμε την δυνατοτητα να κανουμε το κουιζ και αν υπαρχει η δυνατοτητα να το επαναλαβουμε πανω απο μια φορα οπως το προηγουμενο κουιζ;

Ευχαριστω!!!!
 
Φωτογραφία Βασίλης Κόλιας
Απάντηση: Quiz 5-6 ενοτητας
από Βασίλης Κόλιας - Monday, 12 December 2011, 8:43 PM
 
Θα το αφήσουμε ανοιχτό περίπου μιάμιση εβδομάδα. Παρόλο που δεν έχουμε βάλει περιορισμό στις προσπάθειες, καλό θα ήταν να αποφύγετε να το δώσετε πολλές φορές. Το ιδανικό θα ήταν μόνο μια φορά, αφού βέβαια έχετε μελετήσει και κατανοήσει καλά την ύλη για να δείτε τι πραγματικά "πιάνετε".
Αν δώσετε πολλές προσπάθειες θα μετρήσει η καλύτερη, όμως ξαναλέμε να μην σας ενδιαφέρει ο βαθμός, αλλά το ουσιαστικό αποτέλεσμα.
Φωτογραφία Κυριακή ΖΟΥΜΠΑΚΗ
Απάντηση: Quiz 5-6 ενοτητας
από Κυριακή ΖΟΥΜΠΑΚΗ - Monday, 19 December 2011, 8:49 AM
 
Μπορείτε να μας πείτε ακριβή καταληκτική μέρα και ώρα για το quiz?


Φωτογραφία ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΜΕΛΕΚΗ
Re: Απάντηση: Quiz 5-6 ενοτητας
από ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΜΕΛΕΚΗ - Monday, 19 December 2011, 9:47 AM
 
Στην ερωτηση 5 , είχα βάλει ότι δεν θα τρέξει γιατί λείπει από το if του result το κλείσιμο της αγκύλης }, μου το έβγαλε ως λάθος , οπότε έβαλα την σωστή απάντηση βάση της ερωτημάτων αλλά μου έκοψε βαθμούς.
Άρα ήταν μάλλον τυπογραφικό λάθος η παράλειψη της αγκύλης?



Φωτογραφία Βασίλης Κόλιας
Απάντηση: Re: Απάντηση: Quiz 5-6 ενοτητας
από Βασίλης Κόλιας - Tuesday, 20 December 2011, 8:30 PM
 
Το quiz θα είναι ανοιχτό μέχρι και την Παρασκευή 23/12. Στεφανία όντως λείπει η αγκύλη που κλείνει το if, στη θέση του βλέπω μια κενή γραμμή. Αλλά μην ανησυχείς θα το διορθώσω και θα παρακάμψω το βαθμό.
Φωτογραφία Αλέξανδρος Κοντοστάνος
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Quiz 5-6 ενοτητας
από Αλέξανδρος Κοντοστάνος - Friday, 23 December 2011, 8:41 PM
 
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να δωθεί μικρή παράταση 1-2 ημερών για την υποβολή του quiz γιατί λόγω υποχρεώσεων δεν έχω προλάβει να αφομοιώσω πλήρως την απιτούμενη ύλη.
Φωτογραφία Αλέξανδρος Κοντοστάνος
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Quiz 5-6 ενοτητας
από Αλέξανδρος Κοντοστάνος - Friday, 23 December 2011, 9:34 PM
 
Άκυρο τελικά, οι ερωτήσεις για όποιον κατέχει την SQL (έχω μία πείρα από τη σχολή) ήταν εύκολες.