Φωτογραφία Βαρβάρα Μελιάδου
Error
από Βαρβάρα Μελιάδου - Monday, 28 May 2012, 2:09 PM
 
Έχω ένα πρόβλημα, καθώς έχω δημιουργήσει τον πίνακα USER και το password θέλησα να βάλω SHA1 και έκανα την παρακάτω ενέργεια:
Επιλέγω απο το password--> Αλλαγή--> Προσθήκη και στον έλεγχο επιλέγω SHA1 μετά μου βγάζει Σφάλμα..Συγκεκριμένα το παρακάτω (εικόνα). Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί συμβαίνει αυτό? Διότι και στο ερώτημα Α.4 κάνοντας την ίδια ενέργεια για το STYLE, color--> Αλλαγή--> Προσθήκη και στην τιμή βάζω τα χρώματα που έχω επιλέξει και στο URL τα εκάστοτε styles/style.css μου βγάζει πάλι σφάλμα. Μήπως δεν κάνω σωστές ενέργειες;

 
Φωτογραφία Γιάννης Μουσσάς
Απάντηση: Error
από Γιάννης Μουσσάς - Monday, 28 May 2012, 2:16 PM
 
Καλησπέρα,

εάν παρατηρήσεις στο κάτω μέρος η mysql επιστρέφει το μήνυμα οτι το table users είναι read only.

Θα πρέπει να το αλλάξεις τα δικαιώματα της βάσης.

Ευχαριστώ
Φωτογραφία Βαρβάρα Μελιάδου
Απάντηση: Error
από Βαρβάρα Μελιάδου - Monday, 28 May 2012, 2:33 PM
 
Το είχα παρατηρήσει, και έψαξα και στο διαδίκτυο για να βρω πως μπορώ να το αλλάξω αλλά δεν βρήκα κάτι ώστε να μου λύνει το πρόβλημα μου. Για αυτό και το έθεσα στο forum. Πώς αλλάζουν τα δικαιώματα της βάσης; Υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες ενέργειες που πρέπει να εκτελέσω ώστε να έχω τη δυνατότητα επεξεργασίας των πινάκων;
Φωτογραφία Γιάννης Μουσσάς
Απάντηση: Error
από Γιάννης Μουσσάς - Monday, 28 May 2012, 2:51 PM
 
Στο πάνω μέρος όταν επιλέξεις τη βαση θα πρέπει να βρείς ένα tab provileges.

Εκεί θέτεις τα δικαιώματα που θέλεις για τους χρηστες.

Ευχαριστώ
Φωτογραφία Βαρβάρα Μελιάδου
Απάντηση: Error
από Βαρβάρα Μελιάδου - Monday, 28 May 2012, 3:09 PM
 
Ευχαριστώ πολύ, θα το ψάξω και θα προσπαθήσω να το λύσω.
Φωτογραφία Βαρβάρα Μελιάδου
Απάντηση: Error
από Βαρβάρα Μελιάδου - Thursday, 31 May 2012, 3:33 PM
 
Ακόμα αντιμετωπίζω προβλήματα με τον να μην μπορώ να επεξεργαστώ τους πίνακες μου. Έχω αλλάξει τα δικαιώματα των πινάκων για τη βάση azulmediadb σε "Ναι" καθώς και στην επεξεργασία δικαιωμάτων να είναι όλα τσεκαρισμένα, και ακόμα έχω πρόβλημα. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω; Εσείς τι έχετε κάνε ώστε να μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δικές σας βάσεις;
Φωτογραφία Γιάννης Μουσσάς
Απάντηση: Error
από Γιάννης Μουσσάς - Friday, 1 June 2012, 6:56 AM
 
Καληνέρα,

εάν μπορείς κάνε export τη βάση σου και στείλε μου το αρχείο sql για να δω εάν μπορώ να βρώ μια λυση.

Ταυτόχρονα Φτιάξε μια νέα βάση , μέσα απο το phpmyadmin, για να δοκιμάσεις να την ξαναστήσεις.

Ευχαριστώ
Φωτογραφία Βαρβάρα Μελιάδου
Απάντηση: Error
από Βαρβάρα Μελιάδου - Saturday, 2 June 2012, 9:11 AM
 
Έφτιαξα μια νέα βάση και αυτή λειτουργεί κανονικά!! Μήπως υπάρχει κανένα ηλεκτρονικό βιβλίο σχετικά με το phpmyadmin που να μας βοηθάει περισσότερο; Δεν γνωρίζω πολλά για τις βάσεις δεδομένων και θα ήθελα να μάθω περισσότερα.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!