Φωτογραφία ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΕΤΙΚΑΣ
Προβληματα CSS
από ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΕΤΙΚΑΣ - Wednesday, 6 June 2012, 8:50 PM
 
Μπορει μηπως καποιος να μου θυμισει ποια παραμετρο πειραζουμε στα αρχεια .css ωστε να μην εχουμε το αποτελεσμα που φαινεται στο επισυναπτομενο αρχειο, αλλα να εχουμε ομοιομορφη εικονα σε ολες τις σελιδες (δηλ. να μην αλλαζει η εμφανιση της σελιδας αναλογα με το ποσο εκτεινεται η φορμα);
Πρεπει να πειραξουμε τα margin της φορμας ή του .box; Υπαρχει αλλος τροπος;

Επισης με ποιον τροπο μπορουν να μην "πεφτουν" το ενα πανω στο αλλο τα αντικειμενα της σελιδας καθως αυξομειωνουμε το μεγεθος του παραθυρου του browser, αλλα να αντι αυτου να αποκρυβονται και να επανεμφανιζονται αναλογως του μεγεθους του παραθυρου;

Ευχαριστω.

 
Φωτογραφία Χριστίνα Γεωργαλά
Απάντηση: Προβληματα CSS
από Χριστίνα Γεωργαλά - Wednesday, 6 June 2012, 9:07 PM
 
Καλησπέρα,
Για να μην αυξομειώνεται το μπλε φόντο, το οποίο είναι η κυρίως σελίδα μας, έχω προσθέσει στη main το min-height:500px; Μπορείς να αλλάξεις τα px ανάλογα με το πόσο μικρό ή μεγάλο το θέλεις.

Φωτογραφία ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΕΤΙΚΑΣ
Απάντηση: Προβληματα CSS
από ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΕΤΙΚΑΣ - Friday, 8 June 2012, 7:37 AM
 
Οντως αυτο λυνει το προβλημα. Ευχαριστώ.

Κατι αλλο ομως που μου παρουσιαστηκε ειναι οτι τα div των footers ειδικα σε 2 μονο απο τις σελιδες (registration.php και authentication.php) δεν στοιχιζονται καλα (βλ. συνημμενη εικονα). Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο;

Φωτογραφία ιορδάνης ασλανίδης
Re: Απάντηση: Προβληματα CSS
από ιορδάνης ασλανίδης - Friday, 8 June 2012, 9:16 AM
 
Κάπου πρέπει να έχεις ξεχάσει κάποιο <div> ή </div> για ρίξε μια ματιά στον παραγόμενο κώδικα.
Φωτογραφία ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΕΤΙΚΑΣ
Απάντηση: Re: Απάντηση: Προβληματα CSS
από ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΕΤΙΚΑΣ - Friday, 8 June 2012, 11:45 AM
 
Εχεις δικιο ειχε φυγει καποιο