Φωτογραφία Ιωάννης ΜΗΤΣΙΩΝΗΣ
Εισαγωγή στο σύστημα από διαφορετικούς υπολογιστές
από Ιωάννης ΜΗΤΣΙΩΝΗΣ - Friday, 30 October 2009, 6:59 AM
 
Καλημέρα, έχω μια απορία, διάβασα οτι δεν μπορούμε να μπαίνουμε στο σύστημα από διαφορετικά μέρη και οτι μπλοκάρει το λογαριασμό. Πώς ακριβώς δουλεύει το σύστημα? εντοπίζει τις ip's που μπαίνουν πιο σύχνα με τα στοιχεία του λογαριασμού? Γιατί πχ εγώ μπαίνω και από τον υπολογιστή στην δουλεία μου και από το σπίτι την ίδια μέρα.
 
Φωτογραφία Γεώργιος Μπάρδης
Απάντηση: Εισαγωγή στο σύστημα από διαφορετικούς υπολογιστές
από Γεώργιος Μπάρδης - Friday, 30 October 2009, 4:43 PM
 
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αγαπητέ Γιάννη μπορείτε να μπαίνετε όσο συχνά θέλετε, από οποιαδήποτε ip και από κάθε λειτουργικό σύστημα. Που το διάβασες ακριβώς, αναφέρεται κάπου κάτι τέτοιο ??
Φωτογραφία Ιωάννης ΜΗΤΣΙΩΝΗΣ
Απάντηση: Εισαγωγή στο σύστημα από διαφορετικούς υπολογιστές
από Ιωάννης ΜΗΤΣΙΩΝΗΣ - Friday, 30 October 2009, 7:18 PM
 
Κάπου το είχα διαβάσει μέσα στην πλατφόρμα και μου είχε κάνει εντύπωση γι' αυτό και το ρώτησα όμως για να είμαι ειλικρινής δεν συγκράτησα που ακριβώς ήταν. 

Πάντως ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Φωτογραφία Γεώργιος Μπάρδης
Απάντηση: Εισαγωγή στο σύστημα από διαφορετικούς υπολογιστές
από Γεώργιος Μπάρδης - Friday, 30 October 2009, 7:30 PM
 
Κανένα πρόβλημα :-)
Πάντως όσο περισσότερο μπαίνετε τόσο το καλλίτερο..;-)
Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: Εισαγωγή στο σύστημα από διαφορετικούς υπολογιστές
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Friday, 30 October 2009, 10:15 PM
 

Αγαπητέ Γιάννη,

προφανώς εννοείς να μπαίνει κάποιος την ίδια χρονική στιγμή, από διαφορετικό IP με τον ίδιο λογαριασμό...αυτό ασφαλώς γινεται μόνο εαν χρησιμοποιούν τον λογαριασμό σου (που είναι αυστηρά προσωπικός) και άλλα άτομα συγχρόνως και είναι κάτι που ελέγχουμε αυτόματα...

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εαν μπαίνεις από οποιοδήποτε μέρος του κόσμου, απλά ΔΕΝ μπορεί να είναι συνδεδεμένα δύο άτομα στο ίδιο account την ίδια χρονική στιγμή..

Καλή αρχή σε όλους !