Φωτογραφία ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΜΑΤΣΙΚΑΣ
Εργασία 4
από ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΜΑΤΣΙΚΑΣ - Thursday, 1 December 2011, 5:04 PM
 
Καλησπέρα και καλό μήνα !
Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις σχετιά με την εργασία. Είναι μαλλον απλοϊκές αλλά θα ήθελα να κατανοήσω καλύτερα την εκφώνηση.
Στη μέθοδο details, που εμφανίζει τα χαρακτηριστικά, να περιέχεται και η συνολκή αξία ή να την εμφανίζουμε ξεχωριστά ; (δηλαδή με ξεχωριστή κλίση της totalStockPrice)
Δημιουργώ δύο αντικείμενα, να τα εμφαίζω και τα δύο ή το ένα να το εμφανίζω με την details και στο άλλο να εμφανίζω τη συνολκή αξία μόνο ;
Αν η εμφανίσεις είναι κάτι τέτοιο είμαι οκ ;
Εργ. Κατασκυής :BWM
Μοντέλο : F*800 GS
Κυβισμός : 800cc
Τεμάχια : 5
Τιμή Τεμαχίου : 11300.0
Αξία Στοκ : 56500.0
H aξία του Στοκ είναι : 56500.0 για το του μοντέλο F*800 GS
Εργ. Κατασκυής :Honda
Μοντέλο : Honda TRT
Κυβισμός : 1800cc
Τεμάχια : 5
Τιμή Τεμαχίου : 20550.1
Αξία Στοκ : 102750.5
H aξία του Στοκ είναι : 102750.5 για το του μοντέλο Honda TRT
Ευχαριστώ πολύ !
Γρηγόρης Μάτσικας
 
Φωτογραφία Νικόλαος Πανάγος
Απάντηση: Εργασία 4
από Νικόλαος Πανάγος - Thursday, 1 December 2011, 5:50 PM
 
Καλό μήνα Γρηγόρη,

η details() εμφανίζει μόνο τα στοιχεία της μηχανής. Η αξία του συνολικού στοκ γίνεται όπως λες βγάζοντας στην κονσόλα το αποτέλεσμα που θα επιστρέψει η totalStockPrice().

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ό,τι τιμές θέλετε για τα μηχανάκια, θέλω όμως η έξοδος να είναι αντίστοιχη με αυτήν της εκφώνησης. Σας παρακαλώ να μην προσθέτετε λέξεις φράσεις ή οτιδήποτε άλλο.

Όσοι δεν έχουν σχέση με μηχανές μπορούν να χρησιμοποιήσουν τιμές της φαντασίας τους.

ΝΠ
Φωτογραφία Αλέξανδρος Αργυρόπουλος
Απάντηση: Εργασία 4
από Αλέξανδρος Αργυρόπουλος - Thursday, 1 December 2011, 6:00 PM
 
Καλησπέρα και από μένα,

Μια διευκρίνιση παρακαλώ. Πρέπει να εμφανίζονται οι τιμές και των δύο μηχανών; Στην εργασία αναφέρεται για την εμφάνιση μία από τις δύο, όπου απλά αλλά έχουν διαφορετικό τρόπο αρχικοποίησης. Το έχω καταλάβει σωστά; Ευχαριστώ!
Φωτογραφία Νικόλαος Πανάγος
Απάντηση: Εργασία 4
από Νικόλαος Πανάγος - Thursday, 1 December 2011, 7:16 PM
 
Καλησπέρα Αλέξανδρε,

Όπως λες είναι. Μία από τις δύο εμφανίζετε, όποια θέλετε εσείς.