Φωτογραφία ΓΙΑΝΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Σχετικά με το Σεμινάριο Flash
από ΓΙΑΝΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ - Thursday, 30 August 2012, 2:05 PM
 

Σχετικά με το Σεμινάριο Flash - Monday, 11 July 2011, 04:39 PM

Πιστεύω ότι ήταν απόλυτα πετυχημένο το εγχείρημα. Κρίνοντας από το επίπεδο στο οποίο βρισκόμουν στο Flash πριν το σεμινάριο
και στο τί μπορώ να κάνω τώρα, νομίζω ότι ήταν αποτελεσματικότατο και χαίρομαι που έλαβα μέρος.

Οι multimedia παρουσιάσεις αρκετά κατατοπιστικές, τα quiz ευχάριστη διαδικασία
καθώς και η δόμηση των ενοτήτων βήμα-βήμα βοηθά στο να μπεις για τα καλά στον κόσμο του Flash.
Επίσης, πολύ σημαντική η βοήθεια του βιβλίου που δώθηκε. Απαραίτητο από κάθε άποψη!

Το forum υποβολής εργασιών ήταν μια πολύ καλή ιδέα - βοήθησε πολύ στο να βλέπουμε διαφορετικές ιδέες από όλους τους συμμετέχοντες.
Και γενικότερα το forum και η αλληλοβοήθεια και το feedback όλων των συμμετεχόντων, έπαιξε θετικό ρόλο.

Όσον αφορά τα αρνητικά, πιστεύω θα πρέπει να υπάρξει λίγη περισσότερο προσοχή στο multimedia κομμάτι. Ο ήχος και ο τρόπος της αφήγησης-εκπαίδευσης, θα έπρεπε να είναι λίγο περισσότερο δουλεμένα.
Και επίσης να υπάρχει λίγη μεγαλύτερη αμεσότητα στις απαντήσεις, όσον αφορά τις απορίες και τις ερωτήσεις.

Ευχαριστώ κι εγώ και τον Δημήτρη για το όλο εγχείρημα και τον Παναγιώτη για την βοήθεια και την καλή διάθεση και όλους γενικά όσους βοήθησαν.

Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω αν θα έχουμε πρόσβαση στα μαθήματα του σεμιναρίου μετά την παράδoση της τελικής εργασίας - σε περίπτωση που μελλοντικά θέλουμε να ανατρέξουμε σε κάποια εκπαιδευτική ενότητα.
Και επίσης αν θα γίνει κάποια συνάντηση όπου θα παρουσιαστούν συνολικά οι τελικές εργασίες.

Ευχαριστώ.

Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:apos_4land@yahoo.gr