Φωτογραφία Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ
ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ - Tuesday, 16 May 2006, 4:45 PM
 
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ--ΙΣΩΣ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΩΡΕΣ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΑΡΓΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ--ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ FIREWALL KAI ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ . ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ  
 
Φωτογραφία Ιωάννης ΠΡΙΟΒΟΛΟΣ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Ιωάννης ΠΡΙΟΒΟΛΟΣ - Tuesday, 16 May 2006, 4:54 PM
 

Αφού κανεις κλικ στο link για το λεξικό, ανοίγουν δυο παράθυρα, στο ένα που ονομάζεται Information bar πατάς οκ και στο άλλο παράθυρο κάνεις κλικ στην κίτρινη γραμμή και αφού σου ανοίξει κάποιες επιλογές πατάς download file. Εγώ έτσι το κατέβασα, ελπίζω να βοηθήσει.

Φωτογραφία Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ - Tuesday, 16 May 2006, 6:02 PM
 

ΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΓΙΑΝΝΗ....

ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ....

Φωτογραφία Κωνσταντίνος Σχοινιωτάκης
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Κωνσταντίνος Σχοινιωτάκης - Tuesday, 16 May 2006, 5:05 PM
 
Ótan το κατεβάσεις κάνε Δεξί κλικ, Ιδιότητες, πάτα στην Άρση αποκλεισμού ή στο Unblock ανάλογα εάν έχεις Αγγλικά ή όχι
Φωτογραφία Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ - Tuesday, 16 May 2006, 6:05 PM
 
ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΩΣΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣ ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ UNBLOCK . ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ
Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Tuesday, 16 May 2006, 6:16 PM
 

Αγαπητέ Κώστα,

τι εννοείς δεν μπορείς να το κατεβάσεις ? σου βγαίνει το πλαίσιο με το save as..?

επιπλέον, για δική σας ευκολία μην ανοίγετε με το παραμικρό threads..προτιμήστε να συνεχίζετε κάτω από ένα υπάρχον την επόμενη απορία σας.. για παράδειγμα υπήρχαν 3 διαφορετικά threads για το Λεξικό Δικτυακών Όρων.. είναι πιο εύκολα για εσάς ότι απορία έχει να κάνει με το Λεξικό να υπάρχει κάτω από ένα γνωστικό thread...

Πάντως το ευχάριστο είναι ότι πήρατε μπρος, συγκριτικά με προηγούμενα γκρουπ που είχαμε αρκετούς ντροπαλούς..και έτσι θα βιώσετε τί θα πεί ιδεατή τάξη και συνεργασία.. well done :-)

Φωτογραφία ΛΙΛΗ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από ΛΙΛΗ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - Tuesday, 16 May 2006, 6:33 PM
 

Αντώνη, μήπως να δοκιμάσεις να το κατεβάσεις από κανένα άλλο Η/Υ και μετά το μεταφέρεις στο δικό σου.

Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Tuesday, 16 May 2006, 6:38 PM
 

Χαιρετώ την Λιλή !!!,

απόφοιτο του προηγούμενου γκρουπ και ήδη Net Guru :-) η οποία θα σας λύσει πολλές απορίες από αυτά που ήδη έμαθε εδώ μέσα..

:-)

Φωτογραφία Ιωάννης ΞΕΝΟΣ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Ιωάννης ΞΕΝΟΣ - Tuesday, 16 May 2006, 9:04 PM
 

Αν μπορείς περιεγραψε λιγο τι firewall και τι antivirus έχεις και πες οταν πατας πανω για να κατέβει τι ακριβώς κάνει σου γράφει καποιο μηνυμα; ανοιγει κάποιο παράθυρο; Έλεγξε και αν εχεις περιορίoρισμό στα cookies και αν έχεις απενεργοποιησε τη κατεβασε το και μετα ενεργοποιησε την.

Φωτογραφία Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ - Wednesday, 17 May 2006, 7:21 PM
 

ΑΠΟ FIREWALL ΕΧΩ AΠΟ ΤΑ WIN XP ΑΠΟ ANTIVARIOUS ΑVAST

ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΓΙΑ MOODLE KATEBAZEI KANONIKA ΟΛΟ ΚΑΙ ΤΑ 3.02 ALLA MEXRI EKEI . ΜΕΤΑ ΝΕΚΡΟ .

ΓΙΑ ΛΕΞΙΚΟ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ OPTIONS ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ BGAZEI MYNHMA CANNOT OPEN FILE

Φωτογραφία Στέλιος Μερσινάς
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Στέλιος Μερσινάς - Wednesday, 17 May 2006, 8:13 PM
 
Αντωνη,
ποιον browser χρησιμοποιεις?
Θυμασαι να σε ρωταει οταν κλικαρεις στο link αν θελεις να ανοιξεις το αρχειο ή αν θελεις να το αποθηκευσεις?

Φωτογραφία Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ - Thursday, 18 May 2006, 4:12 PM
 
μου βγαζει το γνωστο παραθυρακι open save κλπ . και επιλέγω open
Φωτογραφία Στέλιος Μερσινάς
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Στέλιος Μερσινάς - Thursday, 18 May 2006, 9:33 PM
 
Αντωνη,

δοκιμασε να κανεις save πρωτα και αφου ολοκληρωθει η μεταφορα του αρχειου δοκιμαζεις να το ανοιξεις.
Φωτογραφία Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ - Friday, 19 May 2006, 5:27 PM
 
ΚΑΝΩ SAVE ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ
Φωτογραφία Στέλιος Μερσινάς
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Στέλιος Μερσινάς - Sunday, 21 May 2006, 10:00 PM
 
Αντωνη,

σου εχω στειλει το αρχειο με email. Πες μου αν τωρα μπορεις να το χρησιμοποιησεις.

Σημ. Το εχω μετονομασει σε comd5.chm_ οποτε θα πρεπει να το μετονομασεις οταν το κατεβασεις σε comd5.chm.

Φωτογραφία Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ - Saturday, 20 May 2006, 5:23 PM
 
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ......ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ SAVE ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΥΝΗΜΑ  "CANNOT OPEN FILE" . ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ENABLE ΚΑΙ ΣΤΟ INTERNET OPTIONS ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ   
Φωτογραφία Δημήτρης ΤΟΥΡΝΑΖΟΥΝΤΑΣ
Απάντηση: ΛΕΞΙΚΟ ΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΟΡΩΝ
από Δημήτρης ΤΟΥΡΝΑΖΟΥΝΤΑΣ - Sunday, 21 May 2006, 9:52 AM
 

  Συνάδελφε Αντώνη γειά σου

σχετικά με γτο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις προφανώς έχεισ το ΧΡ

Το αντιξμετώπισα ως εξής

1}κατεβάζω το αρχείο σε κάποιο φάκελο

2}δεξιιό κλικ και επιλέγω  PROPERTIES

3}επιλέγω  UNBLOCK  και μετά  APPLY

  ελπίζω να σε βοήθησα

                         φιλικά Τουρναζούντας Δημήτρης