Φωτογραφία Δημήτρης ΒΙΓΓΟΣ
Multimedia presentation
από Δημήτρης ΒΙΓΓΟΣ - Tuesday, 11 December 2007, 11:35 PM
 
Για σας
 
Εχω προβλημα  με την παρακολουθηση της διαλεξης. Μηπως φταιει η συνδεση μου που ειναι  μετα βιας 40kbps???
η κατι αλλο? Περιμενω  να  συνδεθω  με Hol  αλλα  ωσ  τοτε τι  γινεται?
Μπορω να αρκεστω στην αναγν/η της διαλ/ς  σε μορφη pdf?
Αναμενω απαντηση.
Ευχαριστω.
 
Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: Multimedia presentation
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Wednesday, 12 December 2007, 12:59 AM
 

Αγαπητέ Δημήτρη,

η σύνδεσή σου είναι στα όρια.. οι διαλέξεις έχουν σχεδιαστεί για οριακή σύνδεση 44kbps over PSTN..

Άνοιξε τις διαλέξεις για χαμηλή ταχύτητα..πιθανώς θα έχεις κενά...παρόλα αυτά άφησε τον explorer να κατεβάσει ολη την διάλεξη και κάνε refresh (ήδη θα είναι cached το swf flash αρχείο) για να την ακούσεις κανονικά..

Καλή συνέχεια !

Φωτογραφία Γεώργιος Μπάρδης
Απάντηση: Multimedia presentation
από Γεώργιος Μπάρδης - Wednesday, 12 December 2007, 7:31 AM
 

Καλημέρα αγαπητέ Δημήτρη,

μήπως ο explorer που χρησιμοποιείς είναι ο 7; Στην περίπτωση που έχεις  windows xp απεγκετέστησέ τον και επανέφερε τον ΙΕ 6. Σε περίπτωση που έχεις vista, δεν μπορείς να τον απεγκαταστήσεις, κατέβασε και εγκατέστησε Mozilla Firefox. Εκτός από το πρόβλημα της ταχύτητας όπως σου ανέφερε ο κ.Νικολόπουλος o ie 7 παρουσιάζει κάποια προβλήματα στην αναπαραγωγή flash περιεχομένου.

Φωτογραφία Νίκος ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ
Απάντηση: Multimedia presentation
από Νίκος ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ - Wednesday, 12 December 2007, 1:13 PM
 
Γεια σας και από εμένα και καλή αρχή,
πράγματι έτσι πρέπει να είναι σχετικά με τον ΙΕ7 (winxp) διότι είχα και εγώ πρόβλημα με την διάλεξη καθώς επίσης δεν έμπαινα πολλές φορές και στα forum αλλά εγκατέστησα τον Firefox και είναι όλα ΟΚ. (Αχ Microsoft...)
Thanks smile
Φωτογραφία Αλέξιος ΚΟΓΙΑΣ
Απάντηση: Multimedia presentation
από Αλέξιος ΚΟΓΙΑΣ - Wednesday, 12 December 2007, 3:06 PM
 
Νίκο καλησπέρα και καλή αρχή. Μπορείς να απεγκαταστήσεις τον IE 7.0 (κανονικά απο την προσθαφαίρεση) ούτως ή άλλως είναι ενα plug in οχι ολόκληρος και θα επανέλθεις στην προηγούμενη έκδοση του Φυλλομετρητή που είχες χωρίς κανένα πρόβλημα.
Φωτογραφία Νίκος ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ
Απάντηση: Multimedia presentation
από Νίκος ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ - Wednesday, 12 December 2007, 8:43 PM
 
Αλέξη με τον firefox (Mozilla) δεν έχω κανένα πρόβλημα και ίσως να χρησιμοποιώ αυτόν σαν default browser. Όσον αφορά τον ΙΕ 7 δεν θέλω να τον επαναφέρω στην version 6 γιατί όσα προβλήματα και αν έχει ο 7 είναι καλύτερος από τον 6.
Thanks anyway