Φωτογραφία Αντώνιος ΗΛΙΟΥ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
από Αντώνιος ΗΛΙΟΥ - Thursday, 25 May 2006, 12:27 PM
 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

      ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΠΟΡΗΜΕΝΑ) ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ. ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ LINK ΠΟΥ ΛΕΕΙ 'ΒΑΘΜΟΙ' ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ:

Α) FORUM ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ ΣΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΚΑΙ INTERNET

Β) EΛΕΓΧΟΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ 1Η ΕΝΟΤΗΤΑ

Γ) ΕΡΓΑΣΙΑ 1ΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ

Δ) ΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΚΟΥΙΖ 1ΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ (Γ) ΚΑΙ ΤΟ (Δ) , ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ (Α) ΚΑΙ ΤΟ (Β)

ΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ FORUM TOY κ. ΜΠΟΥΤΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΜΑΣΤΕ, ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ???

 
Φωτογραφία Σωτήριος Μπούτας
Απάντηση: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
από Σωτήριος Μπούτας - Thursday, 25 May 2006, 1:16 PM
 

Αντώνη το Α) είναι βαθμολογία για το πως κινείστε και συμμετέχετε στην εικονική τάξη. Απορίες που έχετε, σχόλια πάνω στις απορίες των συμμαθητών σας κλπ. Το Β) όπως σωστά είπες είναι βαθμολογία για την απάντηση που δίνεται σε ερωτήματα που θέτουν οι εκπαιδευτές σε κάθε ενότητα.

Φωτογραφία Δημήτρης ΦΥΤΣΙΛΗΣ
Απάντηση: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
από Δημήτρης ΦΥΤΣΙΛΗΣ - Tuesday, 6 June 2006, 11:17 AM
 

Εχω την εξής απορία. Πρέπει να απαντάμε σε οτιδήποτε βλέπουμε στο forum ή υπάρχει κάποιος χαρακτηρισμός π.χ. Για το group C. Απο τις ημερομηνίες δεν βγάζω άκρη τι πρέπει να κάνω. Επίσης νόμιζα ότι μέσω του chat θα συναντιόμασταν καθημερινά και σε συγκεκριμένη ώρα . Τώρα έχω χάσει πολλούς βαθμους για την τελική προσπάθεια - επιτυχία στις εξετάσεις?

Δεν έχω καταλάβει εάν  πρέπει να μπαίνουμε καθημερινά στο forum ή είναι κάπως διαφορετικά?

Εγώ π.χ. κατεβάζω τις ενότητες που πρέπει να διαβάσω, διαβάζω, απαντώ στα quiz και στις εργασίες που βρίσκονται στο ημερολόγιο. Αυτό είναι ικανοποιητικό ή πρέπει να δουλέψω διαφορετικά?

Λίγο αργά βέβαια ρωτώ γιατί είμαστε στη δεύτερη πλέον ενότητα.

Ευχαριστώ πολύ

Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Tuesday, 6 June 2006, 12:41 PM
 

Αγαπητέ Δημήτρη,

απαντάτε ΜΟΝΟ σε group C ερωτήσεις ... σε όσες απαντήσατε προηγουμένων γκρουπ ΟΚ αλλά ΔΕΝ απαντάμε σε προηγούμενες...

Το chat δεν γίνεται καθημερινά..περιμένουμε μετά την 2η ενοτητα να μαζέψετε συγκεντρωτικά απορίες για να κάνουμε ένα session..συνολικά θα γίνουν 2-4 μέχρι το τέλος...

Το διάβασμά σου πρέπει να είναι όπως το περιγράφεις..στο forum μπαίνεις ΟΠΟΤΕ μπορείς...και απλά διαβάζεις τα νέα posts και απαντάς τυχόν ερωτήσεις ή βοηθάς τις λύσεις σε απορίες συνεδέλφων σου, καθώς μέσω αυτής της διαδικασίας μαθαίνεις και εσύ..και όλοι... :-)

Καλή συνέχεια

Φωτογραφία Θάνος ΛΑΓΟΣ
Απάντηση: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
από Θάνος ΛΑΓΟΣ - Friday, 9 June 2006, 3:37 PM
 

Βασίλη καλησπέρα,

αν και ο μήνας έχει 9 (που λέει και το γνωστό άσμα), μόνη βαθμολογία που βλέπω είναι στου quiz και σε κανένα άλλο (αν και έχω απαντήσει στα ερωτήματα του κου Μπούτα).

Τι γίνεται;

Φωτογραφία Σωτήριος Μπούτας
Απάντηση: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
από Σωτήριος Μπούτας - Saturday, 10 June 2006, 10:37 AM
 

Θάνο βαθμολογία για τις απαντήσεις στις ερωτήσεις των εκπαιδευτών δεν θα δείτε. Αυτή υπολογίζεται από εμάς και συνψηφίζεται στον τελικό σας βαθμό. Οι μόνες βαθμολογίες που είναι ορατές σε εσάς είναι αυτές των quiz και των εργασιών.

Μην περιμένετε μετά το τέλος της κάθε ενότητας να δείτε αμέσως την βαθμολογία της εργασίας σας. Όταν οι εργασίες σας βαθμολογηθούν θα ειδοποιηθείτε με σχετική ανακοίνωση. Η μόνη βαθμολογία που παίρνετε άμεσα είναι αυτή του quiz και αυτό διότι υπολογίζεται αυτόματα από το σύστημα.

Αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τις εργασίες σας θα ενημερωθείτε για αυτό για να κάνετε τις κατάλληλες ενέργειες.

Φωτογραφία Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ
Απάντηση: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
από Αντώνιος ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ - Tuesday, 6 June 2006, 7:23 PM
 

Συνάδερφε Δημήτρη γειά σου

Και εγώ ετσι διαβάζω , όπως εσύ . Ψάχνω μέσα στα forums . Δεν είσαι ο μόνος .......

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ  στις προσπαθειές σου  smile