Φωτογραφία Γεώργιος ΚΩΤΣΗΣ
ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Γεώργιος ΚΩΤΣΗΣ - Monday, 12 February 2007, 8:59 AM
 

Εκτιμώ ότι θα πρέπει να ακολουθήσουμε την εξής σειρά:

  1. Διάβασμα ενοτήτων απο Α και Β τόμο σημειώσεων
  2. Να δούμε την multimedia διάλεξη και να κατεβάσουμε τα slides(pdf)
    1. η Multimedia δεν μου δείχνει περιεχόμενο sad ενω τα slides είναι οκ smile.
  3. να διαβάσουμε και κατεβάσουμε την εκφώνηση εργασίας 1ης ενότητας(intro to visio 2003)
    1. να ετοιμάσουμε την εργασία στο visio,να την σώσουμε στο pc μας και να την κάνουμε αποστολή(upload) μέχρι 20 February (11.55 PM)
    2. ερώτηση: είναι βαθμολογούμενη??
  4. απο την "ομάδα συζητήσεων νέων μηνυμάτων"απαντάμε στην ερώτηση για την "επιλογή κατάλληλης τοπολογίας"
    1. ερώτηση: είναι βαθμολογούμενη??
  5. Οταν είμαστε έτοιμοι απο μελέτη ανοίγουμε το multiple choice quiz 1ης ενότητας και απαντάμε thoughtful.
    1. στα επικείμενα γεγονότα εμφανίζονται ως ημερομηνίες οι 16 και 20 February. Αυτό σημαίνει ότι έχουμε δυνατότητα για δύο προσπάθειες στο quiz με καταληκτικές ημερομηνίες τίςδύο παραπάνω???

( συγγνώμη άν κάποια φαίνονται αυτονόητα αλλά μιά καλή αρχή θα είναι σημαντική για όλους)

 
Φωτογραφία Στέλιος Μερσινάς
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Στέλιος Μερσινάς - Monday, 12 February 2007, 9:17 AM
 
Γιωργο καλημερα!

Για το προβλημα που εχεις με την Multimedia διαλεξη δοκιμασε να κανεις ενα update τον Adobe Flash player που εχεις στον υπολογιστη σου. Πολυ πιθανο να εχεις καποια παλιοτερη εκδοση.

- Η εργασια σας ειναι βαθμολογουμενη και ο καθε ενας απο εσας προσωπικα θα ενημερωνεται για τον βαθμο του.
- Οι απαντησεις σας στο forum λαμβανονται υποψη απο εμας κατα την αξιολογηση σας και την γενικοτερη σας βαθμολογηση.
- Και οι 2 δοκιμες στο Quiz θα πρεπει να εχουν ολοκληρωθει μεχρι την ημερομηνια που ληγει το quiz, δλδ 16/2. Στις 20/2 ληγει η προθεσμια σας για την εργασια.

Οσο για την σειρα που θα διαβαζεις την απαραιτητη υλη της ενοτητας αυτο ειναι καθαρα δικο σου θεμα. Εμεις, οποια σειρα και να εχεις επιλεξει, θα σε βοηθησουμε μεσω του forum στις αποριες που τυχον εχεις.


Ελπιζω να σε βοηθησα.
Φωτογραφία Γεώργιος Μπάρδης
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Γεώργιος Μπάρδης - Monday, 12 February 2007, 9:48 AM
 

Καλημέρα Γιώργο, μήπως ο φυλλομετρητής που χρησιμοποιείς είναι ο Internet Explorer 7? Εάν ναι απεγκατέστησε τον ώστε να επιστρέψεις στην έκδοση 6. Αναφέρονται στο site της Microsoft  προβλήματα του IE7 με τον Adobe Flash player 9 και γενικά με sites που έχουν flash περιεχόμενο. Αρα μέχρι τα σαϊνια της microsoft να το επιλύσουν απεγκατέστησε τον IE7 η ακόμα καλύτερα εγκατέστησε τον Mozilla ωστε να ησυχάσεις. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα, πάντως πριν από ολα κάνε το update που σου είπε ο Στελιος μέσα απο το site της adobe.

link firefox : http://www.mozilla.com/en-US/firefox/

Φωτογραφία Παναγιώτης ΣΙΩΛΗΣ
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Παναγιώτης ΣΙΩΛΗΣ - Monday, 12 February 2007, 9:50 AM
 
Καλημέρα Γιώργο, ως προς τις ημερομηνίες υποβολής του Quiz αυτό που κατάλαβα εγώ (αν έχω καταλάβει σωστά) ,είναι οτι αρχίζει στις 16/2 9:00 ΠΜ και τελειώνει στις 20/2 11:55 ΜΜ
Φωτογραφία Γεώργιος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Γεώργιος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ - Monday, 12 February 2007, 10:54 AM
 

Καλημερα Γιωργο,

μια λογικη σειρα πιστευω θα ηταν:

1.H παρακολουθηση της on line multimedia διαλεξης(προαιρετικα και το ανοιγμα του σχετικου slide PDF αν υπαρχουν τα σχετικα προβληματα που αναφερεις)

2.Η αναγνωση των δοθεντων παραγραφων απο τομο Α και β.

3.Η παρακολουθηση της εκφωνησης εργασιας 1ης ενοτητας και παραλληλη προετοιμασια για την εργασια στο VISIO και τελος

4.Η απαντηση στην ερωτηση του εκπαιδευτη μας Κ.Β.Νικολοπουλου.

Ολα παντα μεσα στις προκαθορισμενες ημερομηνιες.

Φωτογραφία Κωνσταντίνος Λάσκαρης
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Κωνσταντίνος Λάσκαρης - Monday, 12 February 2007, 12:17 PM
 

Καλή σας ημέρα και από εμένα. Θα επιθυμούσα μία επιβεβαίωση για τις ημερομηνίες του quiz κυρίως, αν είναι 20/2 η καταληκτική ημερομηνία, με δεδομένο ότι όσοι από εμάς εργάζονται, θεωρώ είναι πολύ δύσκολο να εξαντλήσουν την ύλη εκάστης ενότητας χωρίς να μεσολαβεί το ΣαββατοΚύριακο (τότε έχουμε το χρόνο να ασχοληθούμε με το διάβασμα κυρίως)surprise. Παρακαλώ ας επιβεβαιώσει ο admin. Ευχαριστώ και καλή αρχήsmile

Φωτογραφία Γεώργιος ΚΩΤΣΗΣ
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Γεώργιος ΚΩΤΣΗΣ - Monday, 12 February 2007, 2:09 PM
 

Κώστα κοίτα την απάντηση του Στέλιου Μερσινά.

Φωτογραφία Κωνσταντίνος Λάσκαρης
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Κωνσταντίνος Λάσκαρης - Monday, 12 February 2007, 3:11 PM
 
Σε ευχαριστώ Γιώργο, πάνω στην ένταση της δουλειάς δεν το πρόσεξα. Όμως αν συμφωνείτε δεν είναι καλύτερα να έχουμε το Σ/Κ για διάβασμα (αν φυσικά το επιτρέπει το χρονοδιάγραμμα του σεμιναρίου), με την έννοια να συμπίπτουν οι ημ/νίες λήξης του quiz και της εργασίας (όπως εδώ, που στην εργασία μεσολαβεί Σ/Κ).΅Ευχαριστώ και πάλι. 
Φωτογραφία Γεώργιος ΚΩΤΣΗΣ
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Γεώργιος ΚΩΤΣΗΣ - Monday, 12 February 2007, 3:41 PM
 

Κώστα συμφωνώ απολύτως.Εγώ λείπω απο το σπίτι 14 ώρες την ημέρα εργαζόμενος εκτός Αθηνών και σπαταλώντας τουλάχιστον 3 ώρες οδηγώντας angry. Ομως είναι κάτι που υποθέτω ότι εξαρτάται απο το πρόγραμμα των εκπαιδευτών και πιστεύω ότι θα μας κάνουν τη χάρη!!!tongueout

Φωτογραφία Κωνσταντίνος Λάσκαρης
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Κωνσταντίνος Λάσκαρης - Monday, 12 February 2007, 4:46 PM
 
Έτσι θέλω να πιστεύω και εγώ Γιώργο, μια που δεν νομίζω ότι αλλάζει τίποτα αν συμπίπτουν οι (καταληκτικές) ημερομηνίες εργασίας και quiz. Όποιος μπορεί ολοκληρώνει το quiz μόλις του το επιτρέπει το σύστημα, όποιος δεν μπορεί, κατόπιν του Σ/Κ ή όποτε νιώθει έτοιμος. Παρομοίως λείπω γύρω στις 13 ώρες και γυρίζω πίσω συνήθως στις 7.00 και πολύ κουρασμένος. Είδωμεν.
Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Tuesday, 13 February 2007, 9:18 AM
 

Αγαπητοί Φίλοι,

αυτό είναι το τελευταίο πράγμα που θα πρέπει να σας ανησυχεί, καθώς όπως έχουμε πει είμαστε εδώ να σας βοηθήσουμε σε μία πραγματικά ωραία εκπαιδευτική διαδικασία..

Κώστα, το Quiz και την εργασία τα επεκτείναμε  και έχετε ούτως ή άλλως το ΣΚ και για την εργασία και για το quiz (πάντα θα μεσολαβεί ΣΚ !).. Δεδομένου βέβαια του τριημέρου, θα δώσουμε και νέα extensions σε όσους λογικά θα λείπουν για τον αετό :-)

Καλή συνέχεια

Φωτογραφία Κωνσταντίνος Λάσκαρης
Απάντηση: ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΛΕΤΗΣ-ΣΕΙΡΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ
από Κωνσταντίνος Λάσκαρης - Tuesday, 13 February 2007, 9:47 AM
 

Καλημέρα

σε ευχαριστώ πολύ Βασίλη, αυτό αποτελεί μία πολύ μεγάλη διευκόλυνση για εμένα και υποθέτω για όσους δεν είναι σχετικά καταρτισμένοι στο αντικείμενο που εκπαιδευόμαστεapprovesmile