Φωτογραφία Χαράλαμπος ΔΕΜΙΡΗΣ
Ανταπάντηση εκπαιδευτών στα ερωτήματά τους
από Χαράλαμπος ΔΕΜΙΡΗΣ - Thursday, 15 February 2007, 2:38 PM
 
    Επειδή οι απαντήσεις που δίνονται από τους συμμετέχοντες στα ερωτήματα των εκπαιδευτών θα περιέχουν, κατά πάσα πιθανότητα, και ένα ποσοστό λαθών, υποβάλλω το παρακάτω ερώτημα:
    "Μετά την απάντηση όλων των συμμετεχόντων, θα υπάρξει από την πλευρά των εκπαιδευτών μια γενική ανταπάντηση για κάθε ερώτημα, με την επισήμανση των λαθών και τις σωστές απαντήσεις;".
    Αν ναι πιστεύω πως έτσι θα μπορέσουμε τελικά να διορθώσουμε και τα δικά μας λάθη αλλά και να συμπηρώσουμε τις γνώσεις μας με σωστές απαντήσεις.
 
Φωτογραφία Γεώργιος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ
Απάντηση: Ανταπάντηση εκπαιδευτών στα ερωτήματά τους
από Γεώργιος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ - Thursday, 15 February 2007, 3:22 PM
 

Αγαπητε Χαραλαμπε,

με ολο το θαρρος και αν μου επιτρεπεις ,αναφερομενος στο ερωτημα που εθεσες προς τους εκπαιδευτες,πιστευω οτι ειναι αυτονοητο πως γνωριζουν καλυτερα απο τον καθενα μας την εκπαιδευτικη διαδικασια-την οποια εχουν επαναλαβει αρκετες φορες- καθως και ολα τα σταδια που διανυουμε μεχρι  την ολοκληρωση της.Αναφερομαι σε αυτο διοτι ηδη καποιοι συμφοιτητες μας ζητησαν και πηραμε χρονικες παρατασεις.Αν μπουμε και σε περαιτερω διαδικασιες ερωτοαπαντησεων ειναι σιγουρο οτι θα ξεφυγουμε κατα πολυ απο το προκαθορισμενο χρονοδιαγραμμα αυτου του σεμιναριου.Αυτο ηδη εχει συμβει, συμφωνα με αναφορες που εχω ,στο προηγουμενο group.Eυχαριστω και ζητω κατανοηση για την παρεμβαση μου.

Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: Ανταπάντηση εκπαιδευτών στα ερωτήματά τους
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Thursday, 15 February 2007, 6:58 PM
 

Αγαπητέ Χαράλαμπε,

όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούμε να απαντάμε ξεχωριστά στον καθένα σας, αλλά ασφαλώς θα υπάρχει συνολικό feedback στις απαντήσεις σας και κάποια σχόλια (όπως αυτά που έκανα χτες στην ερώτησή μου..)..όπως θα κάναμε σε μία τάξη..

Γιώργο, οι πληροφορίες σου είναι σωστές, είχαμε καθυστερήσεις στην λήξη γιατί υπήχραν οι διακοπές του καλοκαιριού αλλά και λογω των περσυνών καταλήψεων του ΕΜΠ (περί 3 μήνες και βάλε..) οι οποίες μας είχαν πιάσει απροετοίμαστους .. Τώρα όμως είμαστε έτοιμοι (η προσαρμοστικότητα είναι η λύση για όλα..), και το σεμινάριο θα τελειώσει κανονικότατα χωρίς ιδιαίτερες καθυστερήσεις και με το ΕΜΠ κλειστό εδώ και ένα μήνα περίπου και υπάρχουν ενδειξεις ότι θα φτάσουμε το Πάσχα έτσι...να δούμε :-)