Φωτογραφία Γεώργιος ΚΟΡΩΝΙΟΣ
Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Γεώργιος ΚΟΡΩΝΙΟΣ - Wednesday, 12 November 2008, 2:37 PM
 

Κυρίες και Κύριοι,

Αρχικά Καλή Χρονιά σε Όλους. Εκπαιδευτές και Εκπαιδευόμενους.


Πρώτη φορά στην τηλεεκπεύδευση.

Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2008, χτυπάει το κουδούνι μπαίνω στην τάξη λίγο καθυστερημένος. Ευτυχώς που το σύστημα είναι τέτοιο, που δεν έχει απουσίες. Κόσμος, λαός, όλοι φτιάχνουν το προφίλ τους. Ο καθένας με τον τρόπο που γνωρίζει καλύτερα. Άλλοι χτενίζουν τα μαλλιά, άλλοι προσθέτουν λίγο κραγιόν, κάποιοι σε μια γωνία απλά περιτριγυρίζουν στο αμφιθέατρο επιδεικνύοντας το φτηνιάρικο T-Shirt που κέρδισαν ή αγόραζαν από κάποιο προηγούμενο σχολείο – σεμινάριο. Κάποιοι διατηρούν το χαρούμενο-χλωμό πρόσωπο–προσωπείο που η σχόλη τους προσέφερε, αρνούμενοι να το αλλάξουν ή απλά αγνοώντας τον τρόπο με το οποίο θα αλλαχθεί συνεχίζουν αρνούμενοι να τον μάθουν ή έστω να ρωτήσουν. Η ώρα περνάει(22.55 λέει το ρολόι) μπαίνει στην τάξη κάποιος υπεύθυνος. Καλωσορίζει τους πάντες και παροτρύνει τον κόσμο να μιλήσει. Η τάξη τον κοιτάει σαν χαμένη κανείς δεν άπαντα. Νεκρική σιγή. Μήπως η εικονική τάξη έχει και εικονικούς μαθητές; Τι φταίει; Είναι η νευρικότητα της πρώτης μέρας ή απλά αγένεια στο πρόσωπο κάποιου που μόλις μας καλωσόρισε;


Καλώς σας βρήκαμε λοιπον ! ! ! !

Ελπίζουμε οι επόμενες 10 εβδομάδες να είναι ποιο θορυβώδεις από πλευράς μαθητών.

big grin

Με εκτίμηση

Κορωνίος Γεώργιος


 
Φωτογραφία Στέφανος Αγιασώτης
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Στέφανος Αγιασώτης - Wednesday, 12 November 2008, 7:53 PM
 
Με παράπονα αρχίσαμε αλλά δεν πειράζει...wink αγαπητέ Γιώργο.
Ένα θερμό καλοσώρισμα από την βόρειο ελλάδα , την όμορφη Καβάλα.
Δεν είναι η πρώτη μου σε τηλεκπαίδευση αλλά είναι η πρώτη εδώ.
Εύχομαι λοιπόν όλοι να πάψουμε να είμαστε άμεσα "εικονικοί μαθητές" και να δώσουμε ότι μπορούμε για τον εαυτό μας και για τους υπόλοιπους. Και βεβαίως ελπίζουμε οι εκπαιδευτές μας να είναι έτοιμοι για όλα σε βοήθεια και υποστήριξη.

Καλώς μας βρήκαμε λοιπόν κι από μένα...

Αγιασώτης Στέφανος
Φωτογραφία Μιλτιάδης Τσιτούρης
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Μιλτιάδης Τσιτούρης - Thursday, 13 November 2008, 9:42 AM
 

Καλησπέρα σε όλους 

Καλή Χρονιά και δημιουργική...Γιώργο καλά όλα αυτά που λες και συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν χρειαζόταν τόσο μεγάλη εισαγωγή και ούτε και να μας μαλώσεις.

Καλό θα είναι όμως να βάλουμε όλοι μας μια Foto για να έχουμε μία εικονική άποψη.

Και εγώ σήμερα την έβαλα....επεξεργαζόμουν το περιβάλλον...και γι‘αυτό δεν απάντήσαμε στο καλοσόρισμα του Κου. Νικολόπουλου και όχι απο αγένεια.

Εγώ απο την μεριά μου ελπίζω οι επόμενες 10 εβδομάδες, όχι όπως ο φίλος μας ο Γιώργος να είναι θορυβώδεις, αλλά να αποκομίσουμε κάτι απο ένα αντικείμενο που για κάποιους είναι εντελώς καινούργιο και για κάπους άλλους αρκετά γνώριμο.

Άλλωστε δεν νομίζω να περισεύουν σε κανέναν , και δεν μιλάω μόνο για την ομάδα , 700 € για χαβαλέ.

 

Ευχαριστώ

 

Καλώς μας βρήκαμε λοιπόν κι από μένα...

Μιλτιάδης Τσιτούρης

Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Thursday, 13 November 2008, 2:09 PM
 

Χαίρομαι που ξεκίνησε έτσι ο ομάδα :-).

Περιμένω και από τους υπόλοιπους λίγα λόγια για τον εαυτό τους, τις αρχικές τους εντυπώσεις και τι περιμένουν να αποκομίσουν...

Να θυμάστε ότι στην τηλεκπαίδευση είναι σημαντικό η δική σας συμμετοχή. Εκτός το ότι βαθμολογήστε από εμάς (η συμμετοχή σας γενικά εδώ μέσα...) σκοπό έχει και η ουσία που δεν είναι άλλη από την συμπληρωματική και αποτελεσματική ανταλλαγή γνώσεων για να γίνετε απλά καλύτεροι !

Το Web 3.0 με το Social Networking μπαίνει ΚΑΙ στο e-learning, και εδώ μέσα θα έχουμε μεγάλη δυνατότητα να αναλύσουμε όλα τα trends και τις ιδέες που έχετε.

Τέλος, στο μέσον του σεμιναρίου θα πραγματοποιήσουμε μία συνάντηση ή εδω (ΕΜΠ) ή έξω για ανταλαλγή απόψεων, λύσιμο αποριών και γενικά για social networking :-) Αυτό μπορεί να συσχετιστεί με κάποιες ομιλίες από εμάς, σχετικά με νέες τεχνολογίες και νέες ΙΤ υπηρεσίες που έρχονται ή θα έρθουν...

Keep on

Φωτογραφία Νικόλαος Μπαϊρακτάρης
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Νικόλαος Μπαϊρακτάρης - Thursday, 13 November 2008, 2:41 PM
 

Ελπίζοντας οτι τη γνώση που θα αποκομίσουμε από το σεμινάριο για το Networking θα την χρησιμοποιήσουμε όπως επιθυμεί ο καθένας ( Εγώ προσωπικά το θεωρώ ως ένα πολύ χρήσιμο εφόδιο για το βιογραφικό μου, μιάς και εργάζομαι ως Τεχνικός Η/Υ ) σας καλωσορίζω με τη σειρά μου όλους  εκπαιδευόμενους και εκπαιδευτές στην "κοινή" μας προσπάθεια για κάτι καλό.

Καλώς μας βρήκαμε λοιπόν !!

Μπαϊρακτάρης Νίκος

 

Φωτογραφία Ιωάννης Ζήσης
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Ιωάννης Ζήσης - Thursday, 13 November 2008, 3:46 PM
 
Καλησπέρα και από εμένα..
Έυχομαι σε όλους καλή επιτυχία και καλά..διαβάσματα.Ελπίζω να αποκομίσω(-ουμε) κάτι καλό από όλη αυτήν την προσπάθεια.Ο ''δαιδαλώδης'' δρόμος των δικτύων πάντα με ενθουσίαζε αλλά και με..φόβιζεmixed.Μάλλον ήρθε η στιγμή να απομυθοποιηθεί.Το μόνο που μένει είναι να εξασφαλιστεί και ο απαιτούμενος χρόνος για τη μελέτη..
 
Καλώς μας βρήκαμε λοιπόν κι από μένα...

Ζήσης Γιάννης
Φωτογραφία Κωνσταντίνα ΜΠΟΥΡΔΑΡΑ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Κωνσταντίνα ΜΠΟΥΡΔΑΡΑ - Thursday, 13 November 2008, 3:39 PM
 
Καλησπέρα και απο εμένα Εκπαιδευτές και Εκπαιδευόμενοι.
Απο οτι βλέπω είναι η πρώτη γυναίκα που σας καλωσοριζει :-)
Είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Ευχομαι σε όλους αυτές οι 10 εβδομάδες να είναι δημιουργικές.
Καλή αρχή λοιπόν σε όλους!!!
Φωτογραφία Παναγιώτης ΜΕΙΝΤΑΝΗΣ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Παναγιώτης ΜΕΙΝΤΑΝΗΣ - Thursday, 13 November 2008, 9:22 PM
 
Καλησπέρα κι από εμένα

Είναι η πρώτη φορά που κάνω τέτοιου είδους εκπαίδευση και ίσως να είμαι ο πιο νέος από όλους μας εδώ αφού είμαι τελειόφοιτος Α.Τ.Ε.Ι.
Οπότε μάλλον θα κυριεύσω από απορίες από ότι βλέπω..
Σύντομα θα βάλω και γω την φωτογραφία μου ώστε να με βλέπετε.

Εύχομαι καλή αρχή σε όλους!
Φωτογραφία Στέφανος Αντώναρος
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Στέφανος Αντώναρος - Friday, 14 November 2008, 12:22 AM
 
Καλησπέρα και από εμένα.
Να ευχηθώ με τη σειρά μου  καλή απιτυχία και καλά...διαβάσματα.
Εργάζομαι και εγώ , όπως και ο Νίκος σαν τεχνικός η/υ και τα δίκτυα ήταν πάντα επαγγελματική μου επιδίωξη ,  είναι ένας τομέας τόσο χαοτικός όσο και ελκυστικός.
Στην προσπάθεια μου να διευρύνω την τεχνογνωσία μου , με γνώμονα την πολύ απαιτητική ΙΤ αγορά εργασίας , αποφάσισα να ξεκινήσω με αυτό το σεμινάριο
Στην μέχρι τώρα περιήγηση μου  και ρίχνοντας μια γρήγορη ματία σε σηζητήσεις περασμένων group , κατάλαβα πως υπάρχει μια πολύ σοβαρή προσέγγιση  και διόλου απρόσωπη.
Χαίρομαι που είμαι μέλος αυτής της ομάδαςsmile.
Εύχομαι για καλύτερη δυνατή μεταξύ μας συνεργασία.
Καλές μας δέκα δημιουργικές εβδομαδες!!!
Φωτογραφία Ιωάννα ΛΕΥΚΙΔΟΥ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Ιωάννα ΛΕΥΚΙΔΟΥ - Friday, 14 November 2008, 7:22 AM
 

Καλημέρα σε όλη την ομάδα,

εύχομαι σε όλους τους σπουδαστές και καθηγητές, καλή αρχή, καλή συνεργασία και να φτάσουμε όλοι μέχρι το τέλος του διόλου "εικονικού" και πραγματικά εποικοδομητικού σεμιναρίου κατά τη γνώμη μου.

καλή δύναμη!!!

Φωτογραφία Δημήτριος ΡΑΣΙΚΟΒΑΣ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Δημήτριος ΡΑΣΙΚΟΒΑΣ - Friday, 14 November 2008, 4:56 PM
 
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΩΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ, ΟΤΙ Ο ΤΟΜΕΑΣ ΤΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΤΕΛΕΧΩΣΗ ΕΝΩΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΙΤ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Φωτογραφία Χριστίνα Αδαμοπούλου
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Χριστίνα Αδαμοπούλου - Friday, 14 November 2008, 9:37 AM
 

Καλημέρα και από μένα!!!

Και εμένα είναι η πρώτη μου επαφή με τέτοιου είδους εκπαίδευση, και ομολογώ ότι είμαι κάπως αγχωμένη για τον τρόπο λειτουργίας... mixed

Δεν έχω κάποια προηγούμενη εμπειρία πάνω στα δίκτυα, οπότε είμαι σίγουρη ότι η αρχή θα είναι αρκετά δύσκολη για μένα, και με πολλές απορίες. Αλλά το θέμα φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και οι εκπαιδευτές δείχνουν να είναι κοντά μας για κάθε δυσκολία που μπορεί να αντιμετωπίσουμε, κάτι που μας κάνει να νοιώθουμε μεγαλύτερη σιγουριά...

Αλήθεια έχει λάβει κανένας το εκπαιδευτικό υλικό? Ελπίζω να το παραλάβουμε όλοι εγκαίρως ώστε να ξεκινήσουμε δυναμικά και χωρίς κενα.

Καλή αρχή σε όλους μας  smile

Φωτογραφία Μιλτιάδης Τσιτούρης
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Μιλτιάδης Τσιτούρης - Friday, 14 November 2008, 10:08 AM
 

Καλημέρα Χριστίνα και καλή μας αρχη....!!!!

όσο αφορά το υλικό απο την ενημέρωση που είχαμε απο τον κο. Νικολόπουλο το courier έχει παραλάβει το υλικό και έχει ήδη αρχίσει η αποστολή του (Πίνακας Ανακοινώσεων Εκπαιδευτών)

Οπότε σήμερα ή αύριο πιστεύω να έχουμε ενημέρωση απο την εταιρεία Courier για την παράδωση.

Φωτογραφία Χριστίνα Αδαμοπούλου
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Χριστίνα Αδαμοπούλου - Friday, 14 November 2008, 1:54 PM
 
Ευχαριστώ Μίλτο για την άμεση απάντηση, τελικά λειτουργεί καλά η επικοινωνία μας. Το διάβασα στον Πίνακα ανακοινώσεων αλλά παρόλα αυτά μέχρι αυτή την ώρα δεν έχω λάβει κάτι και αναρωτιέμαι μέχρι τι ώρα να γίνονται οι παραδόσεις...και αν γίνονται και Σάββατο...σύμφωνα με την ακακοίνωση του κ. Νικολόπουλου μέσα στο ΣΚ θα ξεκινήσει η πρώτη ενότητα
Φωτογραφία Κωνσταντίνα ΜΠΟΥΡΔΑΡΑ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Κωνσταντίνα ΜΠΟΥΡΔΑΡΑ - Friday, 14 November 2008, 1:51 PM
 
Καλησπέρα,
Σήμερα με κάλεσε η εταιρεία courier, για να παραλάβω το υλικό, αλλα δυστηχώς δεν μπορούσαν να μου το φέρουν στον χώρο εγρασίας (Χαλάνδρι) ή κάποια απογευματινή ώρα. Σάββατο δεν κάνουν μεταφορές. Οπότε απο Δευτέρα εγω θα έχω τι υλικό στα χέρια μου.
Φωτογραφία Ιωάννης ΜΠΑΞΕΒΑΝΟΣ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Ιωάννης ΜΠΑΞΕΒΑΝΟΣ - Friday, 14 November 2008, 3:18 PM
 
Καλησπερα και απο μενα,

το εκπαιδευτικο υλικο εφτασε στο σπιτι μου απο την DHL σημερα το μεσημερι. Η συσκευασια περιελαμβανε τρεις τομους σημειωσεων, ο πρωτος και πιο ογκωδης ονομαζεται ΘΕΩΡΙΑ ΔΙΚΤΥΩΝ Η/Υ, ο δευτερος ΘΕΩΡΙΑ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ (INTERNET) και ο τριτος ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ TUTORIAL ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ MICROSOFT VISIO 2003 που ειναι και στα αγγλικα.
Επισης συμπεριλαμβανεται ενα cd εγκαταστασης του προγραμματος καθως και μια πολυ ομορφη και βολικη τσαντα με το λογοτυπο "Εργαστηριο Τεχνολογιας Πολυμεσων" που την χαρακτηριζουν πολλες θηκες και εσωτερικα διαχωριστικα.

Απο ενα ξεφυλλισμα που εκανα οι σημειωσεις ειναι λεπτομερεστατες με πολλα σχεδιαγραμματα και πινακες. Επειδη και εγω δεν εχω ασχοληθει με το αντικειμενο των δικτυων, πιστευω πως εμεις οι αρχαριοι δεν θα εχουμε ιδιαιτερο προβλημα προσαρμογης με το αντικειμενο.

Καλο ξεκινημα λοιπον και καλη προσαρμορμογη σε ολους ...
Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Friday, 14 November 2008, 7:45 PM
 

Γιάννη,

το υλικό συμπληρώνεται με το on-line material που υπαρχει εδώ (e-books) + τα διάφορα pdfs που θα υπάρχουν σε κάθε ενότητα...

Δεν θα έχετε ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα, καθώς θα είμαστε δίπλα σας σε κάθε δυσκολία και μπορείτε οποτεδήποτε να έρθετε και στο ΕΜΠ...

Μετά από 4 χρόνια και 7 κύκλους σεμιναρίων, και οι διαδικασίες μας και η αποτελεσματικότητά μας και η συνεχής αξιολόγηση που κάνουμε on-line με σύνθετες διαδιασίες είναι σε πολύ ικανοποιητικό βαθμό και μας επιτρέπουν να σας δίνουμε σαφή και εμπλουτισμένη γνώση και να αυτοεξελιχθείτε και να χρησιμοποιήσετε τις γνώσεις σας σωστά...και σαφώς σας θέλουμε να βγαινετε "γεροί" καθώς είστε ο καθρέφτης μας στην αγορά εργασίας...

Όπως λέει και η "πιάτσα" καλά τα πτυχία αλλά η ουσία είναι η γνώση... :-)

Φωτογραφία Μαρία ΡΥΑΚΙΩΤΑΚΗ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Μαρία ΡΥΑΚΙΩΤΑΚΗ - Saturday, 15 November 2008, 8:06 AM
 
Καλημέρα και απο εμένα,

Εύχομαι καλή σχολική χρονιά σε όλους μας :-)

Είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε σεμινάριο τηλεκπαίδευσης και νομίζω ότι θα μου φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο το γνωστικό αντικείμενο καθως εργάζομαι ως τεχνικός εγκαταστάσεων για ιατρικές εφαρμογές.

Καλή μας αρχή λοιπόν και ας είναι αυτές οι δέκα εβδομάδες γεμάτες νέες γνώσεις για όλους.

Φιλικά,

Μαρία
Φωτογραφία Βασίλης ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Βασίλης ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - Sunday, 16 November 2008, 8:51 AM
 

Καλή αρχή και από μένα .

Είναι η πρώτη φορά και για εμένα που συμμετέχω σε τηλεκπαίδευση. Μέσα στις υποχρεώσεις μου θεωρώ οτι βρήκα χρόνο να στριμώξω το διαβασμα που θα χρειαστεί . Επαγγελματικά , τρέχω μια επιχείρηση τηλεπικοινωνιων και πολυ συχνά χρειάζομαι να προσλάβω αλλα και ο ίδιος να επιλύσω δικτυακα προβλήματα οπότε....να μαι!

Φωτογραφία Παναγιώτης ΜΕΙΝΤΑΝΗΣ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Παναγιώτης ΜΕΙΝΤΑΝΗΣ - Saturday, 15 November 2008, 1:14 PM
 
Το υλικό στα χέρια μου ήταν να το πάρω σήμερα αλλά μέσα από την εταιρία δε το σημείωσαν και θα έχω το υλικό τη Δευτέρα!

Πάντως έχω μαζεψει μερικά παράπονα από την DHL καθώς μου λέγανε για σήμερα από τις 10 μέχρι στις 4 το μεσημέρι και ενώ περίμενα πήρα τηλέφωνο κατά τις 2μιση και μου είπαν ότι γίνονται διανομές μέχρι τις 2 και ότι το πακέτο σας είναι στα Σπάτα ακόμα επειδή είναι προγραμματισμένο για την Δευτέρα....

Ελπίζω να έχω το υλικό την Δευτέρα...

Φωτογραφία Γιάννης ΛΙΑΠΕΡΔΟΣ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Γιάννης ΛΙΑΠΕΡΔΟΣ - Sunday, 16 November 2008, 9:54 AM
 
Γεια σας κι από μένα. Πότε ξεκινάμε, παιδιά;
Φωτογραφία Νικόλαος Μπαμπασακάλης
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Νικόλαος Μπαμπασακάλης - Sunday, 16 November 2008, 6:37 PM
 
Καλησπέρα και από μένα!!
Καλή αρχή και καλή επιτυχία σε όλους!
Φωτογραφία Χρήστος Αναγνωστόπουλος
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Χρήστος Αναγνωστόπουλος - Sunday, 16 November 2008, 10:06 PM
 

Καλησπέρα σε όλους και καλή αρχή σε όλους. ( Για δεύτερη φορά εγώ!!!!) 

Φωτογραφία Κώστας Ζαιμάκης
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Κώστας Ζαιμάκης - Sunday, 16 November 2008, 10:44 PM
 
Καλησπέρα σε όλους!!καλό ξεκίνημα σε όλη την (virtual) τάξη..
Φωτογραφία Γεώργιος Μπάρδης
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Γεώργιος Μπάρδης - Monday, 17 November 2008, 6:52 AM
 
Ξεκίνησα το post γράφοντάς σας καλή αρχή κτλ..το διόρθωσα στη συνέχεια, γιατί συνειδητοποιώ ότι την έχετε κάνει ήδη… με την πολύ πολύ δυνατή εισαγωγή σας στην πλατφόρμα.

 Άρα για να μην γράφω τετριμμένες ευχές και με πείτε και γραφικό big grin big grinσας εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσετε έτσι.. postarontas για τα πάντα ρωτώντας οτιδήποτε σας απασχολεί.

 Άλλωστε το να μπαίνεις σε μια τάξη, virtual ή όχι  και να μην υπάρχει καμία απορία να απαντήσεις, σημαίνει ή ότι οι μαθητές καταλαβαίνουν τα πάντα(λίγο δύσκολο)  ή ότι δεν έχει πάρει κανένας μυρωδιά… Επομένως η ευχή μου είναι ξετινάξετε τους εκπαιδευτές  στις ερωτήσεις…

p.s Τώρα κάνουμε upload στο server το visio προκειμένου να μπορεί να το κατεβάσει όποιος έχει πρόβλημα. Θα ακολουθήσει σχετικό link. 

Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Monday, 17 November 2008, 12:14 PM
 

Αγαπητέ Χρήστο καλώς ήρθες και πάλι !

Καλά είσαι ? Πότε θα κάνουμε κανένα καλό brainstorming για αεροδυναμική και ανάλυση ροπών σε SU-27 ?? :-)

Φωτογραφία Δημήτριος ΚΟΥΡΕΜΑΔΑΣ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Δημήτριος ΚΟΥΡΕΜΑΔΑΣ - Monday, 17 November 2008, 9:40 AM
 
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ
Φωτογραφία Γεώργιος ΑΝΔΡΕΟΥ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Γεώργιος ΑΝΔΡΕΟΥ - Monday, 17 November 2008, 10:10 AM
 

Καλή αρχή  σε όλους και από μένα,  ευελπιστώντας ότι οι επόμενες 10 εβδομάδες θα είναι εκτός από δημιουργικές,  και διασκεδαστικές!

Φωτογραφία Χριστίνα Αδαμοπούλου
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Χριστίνα Αδαμοπούλου - Monday, 17 November 2008, 11:27 AM
 

Είμαι η μόνη άραγε που δεν έχει παραλάβει ακόμη το υλικό???sad

Με ποιον πρέπει να μιλήσω για να δω τι έχει γίνει?

Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Monday, 17 November 2008, 11:49 AM
 

Χριστίνα,

μίλησες με την κα. Τριανταφύλλου και θα σε ενημερώσουμε αφού μιλήσουμε με DHL...

Φωτογραφία Γεώργιος Δούδαλης
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Γεώργιος Δούδαλης - Monday, 17 November 2008, 11:59 AM
 
Καλημέρα και από εμένα.wide eyes
Κανονικά δεν έπρεπε να είχε ανοίξει η πρώτη ενότητα μέσα στο ΣΚ?
Μήπως είναι δικό μου πρόβλημα και δεν μπορώ να την ανοίξω εγώ?
Φωτογραφία Χρήστος Αναγνωστόπουλος
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Χρήστος Αναγνωστόπουλος - Monday, 17 November 2008, 4:17 PM
 

Οχι, ολοι το εχουμε το προβλημα, γιατι απλα δεν εχει ανοιξει ακόμα.....

Φωτογραφία Χριστίνα Αδαμοπούλου
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Χριστίνα Αδαμοπούλου - Monday, 17 November 2008, 12:42 PM
 
ευχαριστώ, περιμένω νεότερα smile
Φωτογραφία Κωνσταντίνος ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Κωνσταντίνος ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ - Monday, 17 November 2008, 1:20 PM
 

Ε αφου αυτη τη σεζον εχουμε ωραία κοριτσια θα παρακολουθήσω...χαχαχαχαχ

Φωτογραφία Δημήτριος ΣΚΡΑΠΑΛΙΩΡΗΣ
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Δημήτριος ΣΚΡΑΠΑΛΙΩΡΗΣ - Monday, 17 November 2008, 3:59 PM
 
Να πω και 'γω το γειά χαρά μου, μιάς και αρχίσαμε κανονικά· άργησα λίγο να συστηθώ, αλλά ήθελα να μιλήσω τελευταίος μιας και είμαι από τους παραιτηθέντες πλήν μετανοηθέντες παλιούς συμμαθητές. Συμβουλή μου (που ελπίζω να την τηρήσω και 'γω δηλαδή): οργανώστε κατάλληλα τον χρόνο σας ώστε να σας έλθει βολικά η μελέτη, και μην τα παρατήσετε ακόμα και αν αρχίσετε να αγχώνεστε. Αυτό το δεύτερο είναι και το κρίσιμο σήμειο μεταξύ παραμονής εντός της τάξης και εγκατάλειψης. Αν το ξεπεράσετε, όλα τα υπόλοιπα θα φαίνονται εύκολα. 
Φωτογραφία Βασίλειος Νικολόπουλος
Απάντηση: Αφού δεν ξεκινάει κανείς ένα θέμα ας ξεκινήσω εγώ!!!
από Βασίλειος Νικολόπουλος - Tuesday, 18 November 2008, 8:03 AM
 

Γειά σου ρε Δημήτρη, καλή αρχή και πάλι !

Από τους πιο παλιούς :-)