Φωτογραφία Χαρίτων ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ
Ιντερνέτ και Υποβολή εργασίων/κουιζ
από Χαρίτων ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ - Friday, 24 April 2009, 4:40 PM
 
Καταρχάς καλησπέρα & Χρηστός Ανέστη!

Επειδή είναι το 1ο μου θέμα, παρακαλώ αν το έχω ανοίξει σε λάθος ενότητα μην με βρίσετε.

Βασικά έχω 2 απορίες!

α) Θα ήθελα να ρωτήσω, αν κατά την δίαρκεια του κουιζ, διακοπεί το Ιντερνετ, τότε τι συμβένει?
  1) συνεχίζει κανονικά
  2) σταματά το τέστ και γίνεται κάποιο παράδοξο
  3) άλλο...

Το ερωτώ αυτό, επειδή έχω κάποιο μεγαλούτσικο πρόβλημα και για να μην σας το περιγράφω, το έχω θέσει ήδη ερώτημα (μέχρι στιγμής χωρίς πολλές απαντήσεις στο φορουμ του adslgr.com (ελπίζω να μην το πέρνετε σαν διαφήμηση, αλλά κάθε βοήθεια είναι σημαντική)

β) Τα κουίζ και οι εργασίες, έχουν μια συγκεκριμένη μέρα προθεσμίας (deadline).. οκ ως εδώ.
Αλλά, μπορούν να πραγματοποιηθούν και πριν την ημέρα έναρξης αυτών?

Π.χ ενα κουίζ ξεκινά άυριο. Εγω μπορώ να το κάνω και σήμερα, ή μόνο την ημέρα έναρξης του? (δλδ άυριο).

Ευχαριστώ


 
Φωτογραφία Γεώργιος Μπάρδης
Απάντηση: Ιντερνέτ και Υποβολή εργασίων/κουιζ
από Γεώργιος Μπάρδης - Saturday, 25 April 2009, 7:34 AM
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά και απο εμένα.
Στην περίπτωση που διακοπεί η σύνδεση  στο internet με αποτέλεσμα να χαθεί το session του quiz (δλδ να σας πετάξει έξω) μπορείτε να ειδοποιήσετε κάποιον απο τους εκπαιδευτές προκειμένου να διαγράψει την προσπάθειά σας  και να το επαναλάβετε ξανά.
Σε οτι αφορά τη δευτερη ερώτηση  μπορείτε να υποβάλλετε τις εργασίες σας καθώς και τις απαντήσεις στα quiz πριν την καταληκτική ημερομηνία όποια ημέρα θέλετε.
Φωτογραφία Χαρίτων ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ
Απάντηση: Ιντερνέτ και Υποβολή εργασίων/κουιζ
από Χαρίτων ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ - Sunday, 26 April 2009, 11:50 AM
 
Ευχαριστώ